Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Pytlovaný kámen – nově dostupný i mimo naši prodejnu

Jsou chvíle, kdy je potřeba přemístit kamennou drť nebo oblázky do nějakého hůře přístupného místa, odsypat jen určité množství a ideálně jen přesně tam, kde je to potřeba. Někdo si chce zase kámen odvézt svépomocí, tak říkajíc „na zkoušku“, nebo na nějakou menší realizaci a nechce si u toho zbytečně znečistit nákladový prostor svého osobního auta.

Ať už plánujete cokoliv, někdy je zkrátka výhodné mít kámen po ruce v nějakém menším množství a praktičtějším balení než volně ložený po celých tunách. Vlastní nádoby nebo obaly jako třeba plastové kbelíky či látkové pytle bývají často hůře manipulovatelné, hrozí jejich vysypání během cesty a nemusí být ani pohodlné a bezpečné pro samotné vysypávání materiálu.

Kdo u nás nakupuje pravidelně, už asi dobře zná naše praktické „25 kg pytle“. V tomto krátkém článku bych vám chtěl naše 25 kg pytle představit trochu více do hloubky, popsat stručně jejich historii. A přidám také krátké video, které jsme natočili přímo u nás v prodejně. Uvidíte na něm, jak plnění kamenem probíhá.

Co jsou to vůbec ty 25 kg pytle?

Téměř všechny naše oblíbené kamenné drtě a oblázky nabízíme předpřipravené také v praktických, 25 kg pytlích. Cena za jeden 25 kg pytel je vždy stejná, bez ohledu na druh oblázků nebo drtě uvnitř.

Pytlovaný kámen jsme takto začali plnit a prodávat už během druhého roku existence naší firmy, tedy už více než před 15 lety a od té doby jsme už s jejich plněním de facto nepřestali 🙂 Jako všechno, i tak jednoduchá věc, jako je výroba a prodej pytlovaného kamene, má svou historii a vývoj.

Začátky s pytlovaným kamenem

Celý nápad náš kámen takto pytlovat vznikl proto, že někteří zákazníci si chtěli materiál odvážet sami, prakticky hned od začátku otevření naší prodejny.

V té době ještě neexistovaly naše 25 kg pytle a kámen byl dostupný jen tzv. volně ložený v kójích a zákazníci si ho tak nabírali sami do vlastních nádob, případně jsme jim s plněním pomáhali sami. Takové ruční plnění ale zabíralo relativně hodně času nám i zákazníkům.

Různé kbelíky a pytle se zákazníkům po cestě domů trhaly nebo vysypávaly a kromě toho se také ukázalo, že následné vysypávání kamene z vlastních nádob není úplně pohodlné a přesné.

Hledali jsme tedy způsob, jak kámen převážet a vysypávat v menším množství, ideálně bez nutnosti použití dalších obalů nebo nástrojů, a tak vznikl nápad vybrané druhy a velikosti kamene balit do vlastních obalů.

Váha 25 kg se jevila jako ideální a časem se jen potvrdilo, že takovou váhu zvládla bez problémů zvednout a přemístit většina našich zákazníků.

Původní tvar prvních 25 kg pytlů byl trochu jiný a lišil se i materiál, ze kterého byly vyrobené. I když je to na první pohled „jen průhledný pytel“, trvalo řadu let, než jsme doladili jeho dnešní podobu.

Prvních několik sezón jsme museli postupně vystřídat několik výrobců pytlů a následně pravidelně testovat odolnost těchto obalů. Pytle totiž musely vydržet nějakou dobu nejen u nás na prodejně, ale také později u zákazníka.

Úplně první verze nevydržela venku příliš dlouho a bylo jasné, že to bude běh na delší trať. Druhá verze vydržela výrazně déle, ale na slunci se zase rychle ztratil potisk s informacemi o tom, co je uvnitř.

Byla to taková malá evoluce. Každoročním testováním jsme došli až k jejich dnešní podobě, kdy jsou pytle nejen velmi pevné, ale také velmi dobře odolají veškerým povětrnostním podmínkám, tedy v létě teplu, v zimě mrazu. I k samotnému potisku je využívána stálobarevná technologie, díky které si etiketu přečtete bez problémů i po ročním uložení venku.

Jak asi uhádnete, první pytle jsme plnili výhradně ručně. Ano, přesně tak, jak si teď asi představujete 🙂 Člověk si stoupl do kóje s vysypaným kamenem, vzal lopatu do jedné ruky, prázdný pytel do druhé, nachystal si váhu a začal ručně nabírat a plnit.

Byl to proces nejen relativně pracný, ale hlavně velmi, velmi pomalý. Nemohli jsme tak mít nikdy skladem víc jak desítky pytlů jednoho druhu kamene a případné plnění většího množství pytlů bylo vždy pouze na objednávku a s delší dodací lhůtou.

Jako první jsme nabízeli jen takto předpřipravené/pytlované barevné oblázky, a to ve třech základních velikostech, které byly kdysi nejpopulárnější. Zákazníci si ale 25 kg pytle oblíbili natolik, že si postupně našli cestu i ke zbytku sypkého sortimentu.

Dnes do pytlů dokážeme naplnit většinu našeho sypkého sortimentu a na objednávku jsme schopni naplnit pytle prakticky čímkoliv, co unesou. Hlavně je dnes plníme strojně a jejich výroba je tak přesnější a rychlejší. Na objednávku jsme schopni připravit i stovky pytlů v relativně krátkém termínu.

Jak probíhá plnění pytlů kamenem

Kdy a k čemu se 25 kg pytle hodí

25 kg pytle jsou ideální nejen při realizaci svépomocí, ale i tam, kde je potřeba kámen snadno a přesně vysypat. Hodí se například při tvorbě okapového chodníku nebo bezúdržbové plochy u zdi domu, při výměně mulčovací kůry v předzahrádce za přírodní kámen nebo při přesypání skalky na chatě, která je v hůře přístupném terénu.

Hlavní přednosti 25 kg pytlů:

  • Snadná manipulovatelnost (váha 25 kg),
  • kompaktní velikost (35x25x15 cm),
  • vysoká odolnost (snesou i uložení v exteriéru a případné hrubší zacházení).
Vizuální porovnání velikostí, na kterém je vidět přibližná velikost naplněných pytlů.

Vizuální porovnání velikostí, na kterém je vidět přibližná velikost naplněných pytlů.

25 kg pytle nově dostupné i mimo firemní prodejnu

Tou největší novinkou ale je, že až doteď jste mohli náš pytlovaný kámen koupit výhradně v naší firemní prodejně v Lulči, to se ale od letošního roku mění. Rozhodli jsme se postupně začít nabízet náš pytlovaný kámen také vybraným zahradnictvím, která teď tak budou náš kámen nabízet svým vlastním zákazníkům spolu s jejich běžným sortimentem.

Máte už nějakou osobní zkušenost s naším pytlovaným kamenem? Nebo máte tip na nové místo, kde byste rádi náš pytlovaný kámen odebírali? Případně máte svou vlastní prodejnu a zájem náš kámen takto nabízet?

Napište nám na info@kamenplus.cz, kluci se vám ozvou co nejdříve zpět.

Jestli máte čas a chuť, zavolejte a určitě se můžeme potkat u nás na prodejně v Lulči, a to i teď mimo sezónu.

Sdílet článek:

Podobné články

Čtení na 13 minut

Sortiment pod lupou – Žula

21. 11. 2023 Sortiment
Náš mini seriál „Sortiment pod lupou“ se pomalu chýlí ke konci a posledním článkem (tedy alespoň pro letošek) bude následující článek o žule. Dozvíte se, jak žula vzniká, z čeho se skládá, kde a jak se těží a také proč je stále oblíbená nejen jako stavební materiál, ale také vám popíšu její využití v dnešním průmyslu, a dokonce i ve sportu.
Čtení na 9 minut

Sortiment pod lupou – Andezit

7. 11. 2023 Sortiment
Dnes vám představím další kámen s velmi zajímavou historií a původem – andezit. Společně prozkoumáme, jak andezit vzniká, z čeho se skládá, nejčastější škálu barev, v nichž ho můžete v přírodě najít, kde a jak se těží. A jako vždy nezapomenu popsat i jeho praktické využití, které v případě andezitu přesahuje pouhou estetiku. 
Čtení na 11 minut

Sortiment pod lupou – Vápenec

5. 9. 2023 Sortiment
Na první pohled nenápadný, jeden by řekl, až obyčejný kámen. Vápenec je ale cokoliv, jen ne obyčejný. Tento kámen je všestranný, neocenitelný přírodní zdroj, který doslova utvářel náš svět. A kromě jeho využití jako okrasný a stavební kámen je dodnes klíčovou součástí různých průmyslových odvětví, od stavebnictví, zemědělství až po výrobu a lékařství. Nevěříte? 
Čtení na 9 minut

Sortiment pod lupou – Porfyr

12. 7. 2023 Sortiment
Dnes se pod pomyslnou lupou podíváme na velmi tvrdý, plochý a přitom často relativně tenký kámen s fascinující a dlouhou historií – porfyr. V článku se dozvíte nejen jak vlastně porfyr vzniká, ale také kam až sahá jeho dlouhá historie, kde a jak se těží nebo co všechno z něj lze postavit.
Čtení na 8 minut

Sortiment pod lupou – Krystalický dolomit

11. 6. 2023 Sortiment
Dolomit, resp. krystalický dolomit je nejen kámen atraktivního vzhledu, tvořený doslova krystaly, ale má také široké použití ve stavebnictví, chemickém průmyslu a dokonce v zemědělství. Tento velmi tvrdý, trvanlivý kámen, může být jako jeden z mála dokonce i částečně průhledný. A víte vůbec, jak a kdy dostal své jméno?
Čtení na 5 minut

Nové informace o našem sortimentu na webu

31. 5. 2023 Novinky
Kdo nás sleduje pravidelně, už asi ví, že na různých novinkách a vylepšeních (a to nejen tady na webu) pracujeme nepřetržitě po celý rok. Výsledkem jsou občas na první pohled malé věci, které by se daly snadno přehlédnout.
Čtení na 8 minut

Sortiment pod lupou – Břidlice

25. 4. 2023 Sortiment
Historicky se břidlice používá už tisíce let. Nejčastěji jako stavební kámen při stavbě zdí, budov, jako krytina střech nebo také jako obklad a dlažba. Toto typické použití asi nikoho nepřekvapí. Věděli jste ale, že se na břidlici psalo ve školách, že dodnes pomáhá brousit ruční nástroje, nebo že hrála důležitou roli při rozvoji elektrotechniky?
Čtení na 12 minut

Sortiment pod lupou – Droba, Lulečský kámen

16. 1. 2023 Sortiment
Tato hnědo-šedá droba, kterou těžíme u nás v Lulči, je naším nejoblíbenějším a nejprodávanějším druhem kamene. Jak ale vůbec tato hornina vznikla, kde a jak se těží a jaké má nejčastější využití? Je správné pojmenování droba, nebo Lulečský kámen?
Porfyrový kamenolom Čtení na 8 minut

V italském porfyrovém lomu aneb cesta tam a zase zpátky

6. 8. 2022 Sortiment
Slunce se pomalu začíná objevovat nad obzorem a nám zbývá pořád víc jak 8 hodin cesty. Je 23. února, brzo ráno, a venku je jen něco kolem osmi stupňů. Sedím v autě s mým kamarádem Honzou a společně sledujeme navigaci, která nás neomylně vede směrem na jih. Naším cílem je Itálie a místní porfyrové kamenolomy.

www.kamenplus.cz

Zavřít