Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Náš příběh

Legendární Škoda 120

Začátek s legendární „Škodovkou“

Život naší rodiny byl s kamenem vždy úzce spojený. Táta, můj největší mentor, kdysi v kamenolomu pracoval a stejně tak jeho máma. Teď pracuji s kamenem takřka denně i já.

Ze začátku v roce 2006 jsem měl jen prázdné ruce, sekeru a “škodovku” s přívěšným vozíkem, no a když jsem si v roce 2007 pronajal zanedbaný pozemek u silnice, většina lidí v mém okolí mě z nápadu třídít a prodávat kámen zrazovala. Začátek nebyl jednoduchý – příjmy často sotva pokrývaly náklady firmy a mnohdy nebylo jasné, zda bude další měsíc na splátky techniky nebo později také na mzdu mého prvního zaměstnance.

Nicméně v roce 2009 jsem začal při práci v lomu studovat dálkově kamenický obor v Hořicích v Podkrkonoší a protože mi dvě střední školy nestačily, začal jsem nakonec dálkově studovat ještě vysokou školu podnikání.

Firma postupně rostla a přibývali lidé, auta i technika. Dnes máme skladem více jak 1000 tun kamene k okamžitému odběru. Práce je tolik, že na třídění kamene, servis strojů, navážení materiálu či dopravu, najímáme externí firmy. Já se teď starám hlavně o to, aby měli zaměstnanci práci a naši zákazníci plný sklad kvalitního kamene a každý rok nějakou novinku. Firma je dál rodinná – účetnictví a fakturaci vede máma, poradenství táta a bratr zajišťuje IT podporu. 17 let od startu firmy je za námi a na další roky se těšíme.

Snad to dopadne, máme přeci kamennou výdrž!

Petr Vařeka
Kámen PLUS s.r.o.

 

Náš příběh si můžete pustit také jako krátký film

www.kamenplus.cz

Zavřít