Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Vážení zákazníci, kamenickou sezónu pro letošní rok ukončíme 17.12.2021. Po tomto termínu až do jara roku 2022 budeme fungovat jako předchozí roky a tedy na zavolání. Tak se ještě stavte. Těšíme se na Vás.

Co znamená výběrový kámen?

Co je výběrový kámen? Jak se liší strojově tříděný kámen od kamene tříděného ručně pracovníky Kámen PLUS?

Výběrový kámen si můžeme jednoduše představit jako takový kámen, který v lomu prošel určitým výběrem a částečným opracováním. Výběr přitom může probíhat automaticky pomocí mechanizace nebo ručně, od čehož se také odvíjí cena vytříděného kamene.

Kámen PLUS nabízí obě varianty, tedy strojově i ručně tříděný kámen. Tam, kde naše lidská síla nestačí, se užívá strojní výběr. Jedná se o kameny nad 150 kg, které se třídí pomocí smykového nakladače.

Veškerý námi nabízený kámen třídíme buďto strojně nebo ručně dle preferencí zákazníka.

Proč je výběrový kámen cenově náročnější?

Výběrový kámen od Kámen PLUS připravují naši zaměstnanci. Přidanou hodnotou je předem vytříděná barva, kvalita kamene či tvar. Každý kus kamene si naši zkušení zaměstnanci prohlédnou a vytřídí podle daných kritérií. Takový kámen je předpřipraven pro konkrétní použití, například pro stavbu kamenné zídky. Kámen tříděný s citem a zkušeností minimalizuje množství hůře použitelného kamene doručeného na požadované místo. Tím spoří finanční prostředky na materiál, dopravu a v neposlední řadě zvyšuje efektivitu práce na staveništi.

Jak probíhá výběr kamene?


Výběr začíná u vytipování dobývacího prostoru, kde proběhne těžba. Nejdříve najdeme vhodnou část kamenolomu obsahující horninu požadované barvy, tvaru a kvality. Po vytyčení ideálního těžebního prostoru přijde na řadu rozpojení horniny pomocí navrtání a odstřelu.

Po rozpojení horniny se na místo dostaví naši pracovníci a za pomoci těžké techniky kámen připraví pro ruční třídění tak, že jej rozsypou do řad. Pak už jen zbývá pustit se do ručního třídění, během kterého vybereme jednotlivé kameny podle určených pravidel, opracujeme je pro lepší použitelnost, připravíme na paletu a převezeme na prodejnu.

V místě prodeje je k dispozici výběrový kámen vhodný pro konkrétní účely. Zkušeného člověka při rychlém a kvalitním posuzování kamene nenahradí sebelepší třídící stroj, ačkoliv by se to s ohledem na fyzickou náročnost práce hodilo. Tuto fyzicky náročnou práci si díky předvýběru provedeném pracovníky Kámen PLUS ušetříte nejen záda, ale i náklady na odvoz nevhodného kamene a čas strávený při třídění. I proto naši zákazníci rádi výběrový kámen z Lulče nakupují.

Potřebuji vybrat vhodný kámen. Jak na to?

Nejjednodušší je poradit se s našimi prodejci přímo na místě. Představí vám nabídku Kámen PLUS a pro konkrétní účely doporučí nejvhodnější produkt. Můžete si vybrat výběrový paletovaný kámen vhodný pro dlažby a šlapáky, zídky i skalky. Pokud si nevíte s výběrem rady, nejlepší možnou cestou k řešení problému je konzultace. Naši prodejci jsou na místě od toho, aby vám poskytli odbornou radu ohledně výběru kamene. Doporučené užití kamene přitom neznamená, že by nešel stejně dobře použít i pro jiné účely.

www.kamenplus.cz

Zavřít